Kızılay, Çankaya/ANKARA
+(90)541 206 46 89
info@mdywebtasarim.com

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Reklamları ve Danışmanlığı

Sosyal Medya Reklamları ve Danışmanlığı Sadece sosyal medya hesapları olan Twitter, Instagram, Facebook kullanan insanlara hitap etmek için değil, aynı zamanda arama motorları olan Google, Yandex, veya Bing sıralamalarında da üst sıralara çıkmanıza yardımcı olarak etkin rol oynayan bir yöntem biçimidir.

2006’dan itibaren oldukça hızlı büyüyen sosyal medya etkisi, çağımızda her alanda kendini olabildiğince göstermektedir. Müşterileriniz ile iletişimin en güzel yöntemlerinden biri olan sosyal medya sayesinde yapılacak Sosyal medya danışmanlığı ile satışlarınızı arttırabilir markanızın biline bilirliğini ikiye katlayabilir siniz.

Sosyal medya reklamları nasıl yönetilmelidir? Sorusunu internet üzerinde çokça görmekteyiz. Basit ve bir o kadar da amatörce yönetilen reklamlardan hiçbir sonuç elde edemeyeceğinizi bilmenizi isteriz.

Birden fazla sosyal medya platformunda uygulamaya koyulan, sosyal medya sitesine belirli bir ücret ödenerek hitap edilen kişi veya kişilere erişim sağlanan reklam modelleridir. Diğer reklam sektörlerine nazaran oldukça düşük maliyetleri olması ve reklam görüntülenme sayısı bitmeden ücret talep etmesinden ötürü çok fazla tercih edilmektedir.

Profesyonel anlamda yapılmayan reklam danışmanlığı yüzünden insanlar bu tip reklamları kendilerine ve firmalarına hiçbir şey katmadığını düşünmektedir. Oysaki hedef kitlenin belirlenmesi ve reklam algısı oluşturulan görselin, içeriğin veya makalenin doğru şekilde organize edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden profesyonel destek alan çoğu firmalar sosyal medya reklamlarını çok sevmekte ve sürekli tercih etmektedir.

Örnek vermek gerekir ise X marka telefon için telefon kılıfı satıyorsunuz. X marka kullanan kullanıcıları hedefleme yapar isek reklam bütçenizi doğru kullanarak hedef kitleye ulaşmayı kolaylaştırıp daha az ücretler ödeyeceksiniz.

Sizde sosyal medya reklamlarınızı alanında uzman kişilere emanet etmek istiyorsanız. Bizi tercih etmelisiniz.