Kızılay, Çankaya/ANKARA
+(90)541 206 46 89
info@mdywebtasarim.com

Afiş ve Banner Tasarımı

Afiş ve Banner Tasarımı

Afiş ve Banner Tasarım alanları her geçen gün daha da çeşitlenmektedir. Afiş ve banner Tasarımı buna en iyi örnektir. Günümüzde yapılan afiş tasarımları eski yapılan tasarımlara oranla çok daha gelişmiş ve farklılaşmıştır.afis-ve-banner-tasarimi

Tasarımın ve dikkat çekiciliğin ön planda olduğu afişler sokaklarda birçok alanda karşımıza çıkan tasarım ürünlerindendir. Peki afiş nedir? Afiş, bir ürünü ya da farklı bir olayı tanıtmaya yönelik yapılan genellikle dikine hazırlanan dış tanıtım ürünleridir.

Otobüs duraklarında ya da farklı alanlarda sıklıkla görülen film ya da sergi afişleri bunlara en iyi örmektir. Afişler tanıtım yapmak ve dikkat çekmek için ideal olan ürünlerdendir.

Her gün yüzlerce kişinin aynı noktadan geçtiği düşünüldüğünde birçok insana aynı anda ulaşılması mümkündür. Ankara afiş tasarımı alanında her geçen gün daha da gelişen bir ildir.

Bunun yanı sıra diğer illerden de başarılı tasarımlar çıkmaktadır. Bu noktada tasarımın kim tarafından yapıldığı nerede yapıldığına oranla çok daha önemlidir.

Başarılı bir tasarımcının yaptığı afişler her zaman bir adım öne geçecek ve çok daha fazla dikkat çekecektir. Bu yönü ile en sağlam tasarımcıları hizmetinize sunan firmamız afiş ve banner tasarımı gibi tasarım alanlarında en kaliteli tasarım hizmetini vermeye devam etmektedir.

Tanıtım araçlarının en somut, en canlı ve en özel materyali broşürlerdir. Bir firmanın, bir ürünün veya bir etkinliğin broşürü istenildiği kadar bilgiyi ve etkiyi hedef kitleye ulaştırmak için oldukça önemli bir araçtır. Broşür çalışması, en çok başvurulan iletişim ve tanıtım materyalidir.

Afişler de yine reklam ya da propaganda yapmak, bir duyuru iletmek amacıyla halka açık yerlere asılan genellikle resimli, basılı kağıt; duvar ilanı şeklinde tanıtım aracıdır. Afişler tasarım ve sanat kaygısını eşit ağırlıkta olduğu grafik ürünlerdir.

İç mekan afişleri lobi, salon ve koridorlarda kullanılmak üzere tasarlanan afişlerdir. İç mekan afişleri daha uzun süre incelenebilir. Afişin izlenme süresi, tasarım aşamasında dikkate alınması gereken bir kriterdir.

Afişler malzeme ve baskı teknikleri olarak da farklılık gösterir. Günümüzde baskı tekniklerinin gelişmesi sayesinde afiş tasarımları da özellikle boyut ve renk kalitesi açısından daha özgürleşti. Afiş tasarımlarının yanı sıra dış mekan reklam uygulamalarının da gelişmesiyle tasarım alanları zenginleşti.

Hedef kitleye ulaşmanın en kısa yollarından biri fuarlarda kullanılan afişlerdir. Fuar afişleri, örümcek stand, roll-up, çerçeveli ve çerçevesiz afişler, karşılama bankosu gibi çeşitli formatlar’ da kullanılabilir.

Banner ve Afiş Tasarımları genellikle reklam amaçlı kullanılmaktadır. Zaman zaman reklamın dışına çıkıp davetiye şeklinde de tasarlanabilmektedir. Davetiye modeli genelde toplantı ve sempozyum gibi çalışmalar hakkında insanlara bilgi vermek için yapılmaktadır.

Basit bir reklam kampanyasından daha çok konu ile ilgili çeşitli çalışmalar yapılarak insanlarda kazanç yaratmak çok daha önemlidir. Türkiye ve dünyadaki büyük firmaların çoğu yaptığı reklamların akılda kalıcı olmasını isterler.

Bu sayede bugün başlattığı kampanyasını yıllar sonra bile insanların aklında kalıcı hale getirmek temel hedeftir. Unutmayın ki grafik alanında her şey göze hitap ettiği kadar akla da hitap etmek zorundadır.

Görsel içerisine yazılan yazı, slogan ve kullanılacak olan görseller insanları etkilemektedir. Sizde firmanızın banner ve afiş tasarımlarının profesyonel ellerde tasarlanmasını istiyorsanız. Bizi Aramaktan çekinmeyiniz…